Biorezonans Nedir?

Biorezonans teknolojisi, alternatif tıp alanında yeni bir yol açan özel bir teşhis ve terapi yöntemidir. Biorezonans teknolojisinin temeli, biyofizik alanındaki son bulgular üzerine kurulmuştur.

Alman menşeli biorezonans cihazları ile birçok durumda rahatsızlıkların gerçek (ve bazen de gizli) nedenlerini açığa çıkarılabilmekte, düzenli yapılan biorezonans terapileriyle vücuda destekleyici frekansların iletilmesi sağlanabilmektedir.

Biorezonans terapileri her yaştaki kişilere uygulanabilir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Yaşam Şartlarımızın Vücudumuza Etkisi

biyofrekans ile yorgunluk ve halsizlik terapileri

Günümüzde vücut sağlığımızı olumsuz etkileyen pek çok unsur etrafımızı sarmış durumda. Her gün daha fazla teknolojik aksesuarlar bizi çevreliyor, iletişim ve ulaşım teknolojileri hızla gelişiyor, temas halinde olduğumuz kimyasal maddelerin miktarı artıyor ve günden güne daha fazla hazır gıdalar tüketiyoruz.

Tüm bu olanaklardan ve modern hayatın kolaylıklarından ne kadar çok faydalanırsak, ödeyeceğimiz bedel de o kadar yüksek olacaktır; daha kötüsü bunun bedelini sağlığımızla ödemek zorunda kalabiliriz. Birazdan bunları açıklayacağız.

 

Bardak dolduğunda ne yapmalıyız?

Sağlığımızı neler tehdit ediyor? Çevremizdeki toksinler, bilgisayarlar ve cep telefonları gibi teknolojik radyasyonlar, yiyeceklerde ve hatta içtiğimiz suda bulunan ilaç ve kimyasal kalıntıları, gıda ve içeceklerden gelen kimyasal katkılar… Sonuç olarak da vücudumuz her geçen gün daha fazla yük altında kalmakta. Eğer vücudumuzu bir bardağa benzetirsek, tüm bu yükler bardağı doldurmuş durumda olabilir. Günümüzde birçok insan bu kadar yükü her gün taşıyor, zorluklar çekiyor.

Bu bardak tamamen dolduğunda, ilk olarak, açıklanamayan hipersensitivite reaksiyonları, alerjik reaksiyonlar ve kronik yorgunluk ortaya çıkıyor; bu yükleri taşımaya devam ettikçe ciddi fiziksel rahatsızlıklar da görülmeye başlanıyor.

Peki bardağı neler dolduruyor? Bunu anlamak için biorezonans kan testi ile geniş kapsamlı bir tarama yaptırmayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu sorunun cevabı kişiden kişiye çok farklılık gösterebilmekte. Aynı semptomları (belirtileri) olan sağlık sorunlarının nedenleri tamamen farklı olabilir. Biorezonans yönteminin özelliği ise, geniş kapsamlı bir kan testi ile her kişinin detaylı değerlendirilmesinin yapılabilmesi ve rahatsızlıkların kişiye özel nedenlerini ortaya çıkartılabilmesidir.

 

Yüklerin Uzun Süreli Etkileri

Taşınan yükler, özellikle ağır ve uzun süreli yükler, vücudumuzun kendi kendini iyileştirme kapasitesinin azalmasına yol açabiliyor.

Bedenimizin kendi kendini iyileştirme özelliğine sahip olduğunu biliyoruz. Maruz kalınan yükler ne kadar zor olursa olsun, vücudumuzun inanılmaz iyileşme sistemi bu yüklerin etkilerini azaltmayı, hatta tamamen ortadan kaldırmayı başarabiliyor.

Fakat eğer bu yüklerin etkisi uzun bir süre boyunca devam ederse ve yükler çok ağırsa, vücudumuzun kendi kendini iyileştirme kapasitesi ilk önce azalır, sonra kaybolur ve sonunda da yok olur. Bu andan itibaren artık vücudumuzun rahatsızlıklarla baş etme gücü kalmamış olduğu için, rahatsızlıkların ortadan kaldırılması için dışarıdan bir destek alınmasına ihtiyaç duyulur. Biorezonans teknolojisi, vücuda bu desteği vermek için doğal ve etkili bir yöntemdir.

 

Her madde enerji taşır

Her madde, hem enerjiden oluşur hem bu enerjiyi yayar. Maddenin bu enerji yapısına benzer olarak, vücudumuzdaki her bir hücre, organlar, etrafımızdaki virüsler, bakteriler veya polenler de kendilerine özgü belirli bir dalga boyuna veya frekansa sahip olan enerjiler yayarlar. Buna biorezonans modeli diyoruz.

Bugün, iletişim ve bilgi çağında yaşıyoruz. İletişim teknolojilerinin ne kadar büyük bir hızla ilerlediğini hepimiz farkındayız, bu sayede bilgi iletişimini anlık olarak gerçekleştirebiliyoruz. Benzer bir iletişim ağı vücudumuzda da mevcut; hücreler arası iletişimin ne kadar önemli olduğu artık biliniyor. Hücrelerin ışık hızında birbirleriyle iletişim kurdukları ve bu bilginin belirli frekanslarda iletildiği artık kanıtlanmış durumda. Sağlıklı bir vücutta bu bilgi akışı kesintisiz bir şekilde devam eder, böylece her hücre ve organ görevini doğru bir şekilde yerine getirebilir.

Fakat çevresel yükler veya zararlı maddeler, hücreler arasındaki iletişimi bozabilir. Bu zararlı maddeler vücudumuza girdiklerinde (toksinler, virüsler, bakteriler vb.) yaydıkları zararlı frekanslar hücreler arasındaki iletişimi engelleyebilirler.

Hücreler arasındaki iletişim engellenirse, hücrelerin kendi fonksiyonları da engellenmiş olur. Bu da ilk olarak açıklanamayan hipersensitivite bozukluklarına ve alerjik reaksiyonlara, zararlı biyofrekansların devam etmesi halinde ise günlük hayatta performans düşüklüğüne veya kronik yorgunluğa sebep olabilir.

Peki hücreler arası iletişimi hangi zararlı maddeler bozuyor olabilir? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye oldukça farklılık gösterebiliyor. Biorezonans kan testi ile, 6.400 adet zararlı maddenin frekans bilgisi kişinin kan örneğinde taranabiliyor, rahatsızlığa sebep olan neden olan yükler (örneğin, bakteriler, virüsler, gıda intoleransı, alerjiler, ağır metaller vs.) ortaya çıkarılabiliyor.

Rahatsız edici frekans bilgisi tespit edildikten sonra, düzenli olarak yapılan biorezonans terapileri ile bu frekanslar sağlıklı hale dönüştürülür ve vücuda geri gönderilir. Bu sayede yük oluşturan maddeler vücuttan atılması mümkün olur ve vücudun kendini tamir etme süreci tekrar başlamış olur.

 

Biorezonans Terapi Süreci

1. Biorezonans Kan Testi

Frekans taraması kullanılarak yapılan özel bir kan testi ile, öncelikle 6.400 maddenin vücutta frekans izleri araştırılır. Bu sayede gıda intolerans testi, alerji testi, ağır metal test gibi pek çok test aynı anda yapılmış olur, toksik maddelerin vücudumuzu olumsuz olarak etkileyip etkilemediğini öğrenilmiş olur. Biorezonans alerji testi ile problemlerin en sık nedenini ve potansiyel alerjileri de etkili bir şekilde tanımlamak mümkün olabilmektedir.

 


Biorezonans kan testiyle ilgili bilgi almak için bizi arayın:

0532 629 62 00 | 0212 403 15 20


 

TEK BİR TESTLE, AŞAĞIDAKİ TESTLERİN HEPSİNİ YAPTIRABİLİRSİNİZ:

→ Alerji testi (ör. ev tozu akarı, ofis tozu, polenler, kedi tüyü & köpek tüyü alerjisi, güneş alerjisi...)

Gıda intolerans testi (ör. inek sütü, buğday, şeker, yumurta, çilek, histamin...)

Virüsler (ör. Herpes, kilo almaya yol açan Adenovirüs 36, Epstein-Barr Virüs EBV...)

Mantar enfeksiyonları (ör. bağışıklık sistemini yoran Candida Albicans, Aspergillus küf mantarı...)

Bakteriler (ör. mycobacterium, camplobacteri...)

Parazitler (ör. kıl kurdu oxyuris, akciğer kelebeği, fasciolopsis...)

Kimyasal maddeler testi (ör. formaldehit, benzin türevleri, temizlik maddeleri...)

Ağır metal birikimi Testi (ör. parfümlerin vücudumuza yüklediği alüminyum, amalgam dolgu kaynaklı cıva...)

→ Gıda katkıları (ör. E310, E339, E340, E620...)

Çevresel toksinler ve daha pek çok madde...

 

2. Biorezonans Terapileri

Biorezonans kan testinin sonucuna göre, vücudunuzda hangi yüklerin bulunduğu ve ne tür bir terapiye ihtiyaç duyulduğu ortaya çıkmış olur. Kişiye özel bir terapi planı yapılır, terapiler sırasında destekleyici bilgiler ve beslenme tavsiyeleri verilir.

Her terapi genellikle bir ile bir buçuk saat arasında sürer. Biorezonans terapileri sırasında vücuda yerleştirilen elektrotlar sayesinde, destekleyici biyofrekansların vücuda ulaşması sağlanır. Bu dinlendirici ve tamamen ağrısız olan terapinin amacı, hastalığa neden olan etkilerin ortadan kaldırılması ve vücudun kendi kendini iyileştirme kapasitesinin yeniden sağlanmasıdır.

 

Yetişkinlerden, bebek ve çocuklara kadar her yaş grubuna biorezonans kan testi ve biorezonans terapileri uygulanabilmektedir.


 

Biorezonans Bilgi İletişim Sayfası İçin Tıklayınız.

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız.

 

0532 629 62 00 - 0212 403 15 20

Bir Yorum Yazın