Candida Mantarı Nedir?

  • Candida mantarı özellikle bağırsaklarda bulunan ve çoğaldıkça diğer iç organlara da yerleşen, hızlı üreyebilen ve birçok kronik hastalığa sebep olan tehlikeli bir mantar türüdür. 

  • Karbonhidratlı ve şekerli yiyecekler ve içecekler, antibiyotik gibi ilaçlar candida mantarının hızla çoğalmasına sebep olabilir.

  • Alman biorezonans teknolojisi ile yapılan geniş kapsamlı kan testi ile, candida ve diğer mantar parazit virüs ve bakterilerin varlığı tespit edilebilmektedir.

  • Test sonucuna göre uygulanan kişiye özel candida terapilerinde başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Candida kan testi ve candida terapileriyle ilgili bilgi almak için bizi arayın:

0212 403 15 20 veya 0532 629 62 00

Biorezonans yönteminde, zararlı mantar parazit ve bakterilerin temizliği oldukça önemli bir yer tutar. Bu tür mikroorganizmaların her biri vücut üzerinde ağır yükler oluşturur. Bu yüzden de kişiler hangi şikayetle gelirse gelsin öncelikle bu gereksiz ağırlıklardan vücudu temizlemek gerekir.

Vücudunuz, mantar parazit ve bakterilerden arındıkça hafifler ve daha dirençli hale gelir.

Bu mikroorganizmalar arasında en üzerinde durulması gereken ve kronik olarak birçok rahatsızlığa sebep olan Candida mantarıdır.

Candida mantarı, birçok şikayetin temelinde yatan ciddi bir etkendir. Fazla antibiyotik kullanımı, dengesiz ve karbonhidrat/şeker ağırlıklı beslenme, ağır metal birikimleri, başka mikroorganizmaların varlığı Candida mantarının vücut içerisinde hızla çoğalarak koloni oluşturmasına ve kronik hale gelmesine sebebiyet verebilmektedir.

Adet sendromundan kilo almaya, kronik yorgunluktan egzemaya kadar pek çok hastalığın kökeninde Candida mantarı olabilir.

Biorezonans terapileri ile candida mantarının ölmesine neden olacak destekleyici frekanslar vücuda geri verilir. Bu sayede sağlıklı bakterilerin yeniden gelişebileceği bir ortamın oluşması sağlanır, bağırsak florası ve diğer iç organlar desteklenmiş olur.

kandida mantarının biyofrekans tedavisi

Candida türleri arasında en çok karşılaştığımız ve tehlikeli sınıfına sokulan Candida Albicans türüdür. Kadınlarda yıllarca iyileşmeyen kronik mantar enfeksiyonlarına sebep olduğu gibi, antifungal ilaçlara karşı dirençli oluşu birçok hastalığın nüksetmesine, kronik hale gelmesine sebep olmaktadır. Candida mantarı normalde bağırsaklarda yaşayan diğer yararlı bakteriler ile dengede bulunur. Bağırsak duvarına yapışır ve yaşamını burada sürdürür. Hızla çoğalması ile, yer değişikliği ve yayılması sırasında enfeksiyon yaratarak pek çok rahatsızlığın tetikleyicisi olabilir. Özellikle rafine un ve şeker tüketimi, bağışıklık sistemindeki zayıflıklar, kötü beslenme biçimi ve uzun süreli ilaç kullanımları Candida mantarının hastalık yaratmasının en önemli sebepleri arasında yer alır.

vajinal akıntılar candida mantarının sonucu olabilir

Ağızda beyaz pamukçuklar, şişkinlikler, bağırsak düzensizlikleri, tekrarlayan vajinal mantar enfeksiyonları, sık idrar yolları enfeksiyonları, anüs kaşıntıları, halsizlik, depresyon, dikkat eksiklikleri gibi çeşitli şikayetlerin arkasında da yer alan Candida mantarının mutlaka vücudu terk etmesi sağlanmalıdır.

Candida mantarını besleyen gıda maddeleri arasında ilk sırada şeker gelir. Candida mantarının daha fazla çoğalmaması için şekerin her türlüsünü hayatınızdan çıkarmamız gerekir. Beslenme ihtiyacı hisseden candidalar, beyninize şeker ve karbonhidrat tüketilmesi yönünde sinyaller gönderir. Kişiler kendilerini kontrol etmekte güçlük çeker, hamurlu ve şekerli gıdalar tüketmeye yönelirler.

candida mantarının zararları biyofrekans testi ile anlaşılabilir

 

Biorezonans İle Candida Terapileri

Biorezonans terapileri öncesinde, bağırsak sağlığı ile ilgili doğru bilgilendirmenin yapılması gerekmektedir. Organik kefir, el yapımı turşu, yoğurt, lor, sarımsak-soğan, keten tohumu gibi bağırsak florasını destekleyici gıdaların tüketilmesi önemlidir. Doğru beslenme biçiminin anlatılması, doğru probiyotik önerilerinin verilmesi ve biorezonans terapileri öncesinde geniş kapsamlı biorezonans kan testi yapılması oldukça önemlidir. Bu testin sonucuna göre kişiye özel bir terapi programı hazırlanır, belirli bir sıraya göre yük oluşturan tüm maddeler için tek tek frekans terapileri uygulanır. Zararlı mikroorganizmaların frekanslarla hücre zarlarının parçalanması ve detoksifikasyon işlemleri yapılır. İşlemler süresi içinde, Candida mantarının tamamen vücuttan arındırılması hedeflenir.

Candida mantarına karşı, haftada bir kez uygulanan biorezonans terapileriyle başarılı sonuçlar alınabilir. 

Bu süreçte danışanlarımızın verilecek perhizlere uymaları, düzenli olarak terapilere gelmeleri ve önerilerimizi dikkate almaları, iyilik halinde artış sağlanabilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

 

 

Candida terapileri sırasında tüketilmesi önerilen gıdalar:

biyofrekansla candida testi ve terapileri ve sağlıklı gıdalar

Yeşil sebzeler

Taze yumurta

Şifalı otlar

Balık

Kabuklu yemişler (şekersiz!)

Soya ürünleri (Tofu peyniri, soya sütü, soya eti)

Doğal maden suları

Bitki çayları

Keten tohumu yağı

Greyfurt çekirdeği ektresi

 

 

Candida terapileri sırasında tüketilmesi önerilmeyen gıdalar:

Şekerli unlu mamuller (pasta, kek, baklava, kurabiye, bisküvi...)

Tatlı ve pudingler

Çikolata ve meyve şekerlemeleri

Her türlü şeker

Meyveli, çikolatalı sütler

Kakao, sürülebilir çikolata kremaları

Bal, reçel, marmelat ve meyve konserveleri

Şekerli içecekler (limonata, kola, meyve suyu vs.)

Meyveler ve meyve kuruları

Pilav ve makarnalar

Beyaz un içeren ekmek ve makarna gibi rafine karbonhidratlar,

Beyaz ekmek çeşitleri

Patates ve nişastalı ürünler

Hazır çorba ve soslar

Alkollü içkiler (Rakı, viski, bira, likör, şarap vs.)

Alkolsüz bira

Şeker içeren sirke, soya sosu, ketçap vs.


 

 

Biorezonans Bilgi İletişim Sayfası İçin Tıklayınız.

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız.

 

0532 629 62 00 - 0212 403 15 20

Bir Yorum Yazın