Gıda İntolerans Testi

• Sağlıklı olduğunu düşünerek yediğiniz gıdalar sebebiyle bir çok rahatsızlık ve kilo problemi yaşıyor olabilirsiniz. 

• Gıda intolerans testi size zarar veren gıdaları tespit eder, bu test Alman biorezonans teknolojisiyle etkin bir şekilde yapılabilmektedir. 

• Diğer gıda testlerinden farklı olarak, biorezonans testi geniş kapsamlıdır (diğer alerjenler dahil 6.400 maddeyi kapsar).

• Biorezonans terapileriyle gıda intoleransları giderilebilmektedir, yani terapilerden sonra bu gıdaları tekrar tüketmeye başlayabilirsiniz.

Gıda intolerans testi ve gıda terapileriyle ilgili sorularınız için bizi arayın.

0532 629 62 00

 

Gıda intoleransı nedir?

Günlük hayatımızda sürekli tükettiğiniz, yemekten zevk aldığınız ve sağlıklı olduğunu düşündüğünüz bir çok gıda vücudunuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir.  

Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğünüz yumurta, inek sütü, buğday gibi gıdalar eğer vücudunuz tarafından sindirilemiyor ise, vücudunuz bu gıdaların içindeki proteinlere karşı tepki vermeye başlar. Bu olumsuz etki "gıda intoleransı" olarak adlandırılır ve vücutta kilo almaktan bir çok kronik rahatsızlığa kadar olumsuz etkilere yol açar. Size zarar veren gıdalar,  gıda intolerans testi ile kolayca tespit edilebilmektedir.

 

Gıda intoleransı nasıl oluşur?

Besinlerin vücudumuza ağız yoluyla alındığı andan itibaren sindirim başlamış olur. Kabaca ağız, mide ve bağırsaklar yoluyla sindirilecek besinler organ asitleri ve enzimler aracılığıyla hücrelerimizin kullanabileceği proteinlere kadar parçalanırlar. Besinlerdeki proteinler, bu ayrışma sırasında daha küçük parçalara yani aminoasitlere kadar bölünürler ve kana karışırlar.

Sindirim döngüsünde bir bozukluk olursa; vücudumuzda çeşitli enzimlerin olmayışı veya düzgün çalışmaması, bağırsak flora bozuklukları, asit salınımı bozuklukları gibi durumlarda besinlerin parçalanma ve kullanımında bozukluklar meydana gelir. Vücudunuz doğru parçalanamayan bu besinlere yabancı madde muamelesi yaparak savunma sistemini harekete geçirir ve vücutta yan etkiler belirmeye başlar.

 

Gıda intolerans testi içeriği

Biorezonans ile hem gıda intolerans testi, hem de kişiye özel programlanmış gıda terapileri yapılabilmektedir. Testler ağırlıklı olarak Türkiye'de en çok tüketilen gıdaları kapsamaktadır ve frekans taraması yöntemiyle (diğer adıyla biyofrekans) yapılmaktadır.

→ SEBZELER  (ör. domates, mantar, soğan, maydanoz...)

→ MEYVELER  (ör. çilek, elma, incir, muz...)

→ ETLER  (ör. dana eti, kuzu eti, tavuk eti...)

→ BALIKLAR  (ör. palamut, ton balığı, somon...)

→ SÜT ÜRÜNLERİ  (ör. peynir, yoğurt, tereyağı, krema...)

→ YUMURTA VE ÜRÜNLERİ  (ör. yumurtanın beyazı, yumurtanın sarısı, krema...)

→ HUBUBATLAR  (ör. buğday, gluten, çavdar, mısır...)

→ KURU YEMİŞLER  (ör. yer fıstığı, susam, ceviz, fındık...)

→ BAHARATLAR  (ör. kekik, nane, zencefil, tarçın...)

→ İÇECEKLER  (ör. çay, kahve, kakao, alkol...)

DİĞER GIDALAR


Gıda intoleransı hangi rahatsızlıklara sebep olur?

Yıllardır tüketirken bir sorun yaşamadığınız gıdalar zamanla duyarlılık oluşturmaya başlayabilir. Bu şekilde gizlice gelişen besin intoleransları, zaman içerisinde birçok hastalığa neden olabilir. 

  •  Kronik yorgunluk, halsizlik, gaz ve şişlik hissi, metabolizma yavaşlaması, kabızlık, ishal gibi durumlar sık olarak görülür.
  • Kişinin aynı gıdayı düzenli tüketmesi durumunda irritabl bağırsak sendromu, cilt hastalıkları (egzema) ortaya çıkabilir. 
  • Ayrıca kronik demir eksikliği, diyabet, astım, kilo verememe, şişmanlık, depresyon gibi birçok kronik hastalık da gelişmeye başlayabilir. 
  • Özellikle, kilo sorunu olan kişilerin de gıda intolerans testi yaptırmalarını önermekteyiz.

Uzmanlara göre, gıda intoleransı ile bazı sağlık sorunlarını arasında doğrudan ilişki vardır, ve yapılacak kan testi ile bu intoleransların ortaya çıkarılması gereklidir.

 


Gıda intolerans testi, biorezonans teknolojisi ile yapılmakta olup geniş kapsamlı kan testinin sadece bir bölümümü oluşturmaktadır. 

Biorezonans ile gıda intolerans testi yaptırdığınızda, kapsamlı bir taramayı da (alerjiler, ağır metaller, virüs-bakteri-parazit-mantar grupları vs.) beraberinde yaptırmış olacaksınız.

Sağlığınızı sadece gıdaların tehdit etmediğini bu test sonucunda daha iyi göreceksiniz. Geniş kapsamlı kan testinin içeriğiyle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayın. 


 

Biorezonans teknolojisi, gıda intoleransı için faydalı mıdır?

Biyofrekans (ya da bilinen adıyla biorezonans) Almanya’da geliştirilmiş bir teknoloji olmakla birlikte Avrupa ve Amerika’da 35 yıldır uygulanan, Türkiye’de ise geçmişi daha yeni olan bir terapi yöntemidir.

Nasıl çalıştığını ise şöyle açıklamaya çalışalım:

Dünyadaki canlı ve cansız tüm nesnelerin kendine özgü frekansları var, ve birer elektromanyetik alan oluşturuyorlar. Süt, yumurta, peynir, buğday gibi besinlerin de kendilerine özgü frekansları var, ve bu gıdalara karşı intoleransı olan kişilerin vücuduna girdiklerinde metabolizmanın titreşim ahengini bozuyorlar.  Bu da çeşitli hastalıklara neden oluyor. 

Biorezonans ise, bu besinlerin vücuttaki düzeni bozan frekansını düzenlemeyi hedefleyen bir teknik. Biorezonans terapileri sonrasında hücrelerin bilgi alışverişi eski düzenli haline kavuşuyor ve hastalıklara sebep olan bu yabancı frekanslar bedenimizden atılmış oluyor. Biorezonans terapilerinin başka bir avantajı ise yaş sınırının olmaması; her yaşta uygulanabilir olmasıdır.

Nüfusun %45-%50'sinde mevcut olan gıda intoleransı, pek çok rahatsızlığın temelinde yer almaktadır. Gıda intolerans testi yaptırmaya karar verdiğinizde aynı zamanda geniş kapsamlı bir kan taramasını da beraber yaptırmış olacaksınız. 

Gıda intolerans testi ve gıda terapileri ile ilgili sorularınız için bizi arayın.

0532 629 62 00

Sevdiklerinizle birlikte biorezonanslı ve sağlıklı bir hayat dileriz.

 

Biorezonans Bilgi İletişim Sayfası İçin Tıklayınız.

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayınız.

 

0532 629 62 00 - 0212 403 15 20

Bir Yorum Yazın